Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

AYBÜ'de Şehircilik ve Mimari Açıdan Deprem Çalıştayı Gerçekleştirildi

5/10/2023

AYBÜ Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen "Şehircilik ve Mimari Açıdan Deprem Çalıştayı" Hatay Vakıflar Bölge Müdürü ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler Daire Başkanı'nın katılımlarıyla gerçekleştirildi. 

Read More

Üniversitemiz ve Halbes Enerji Firması Arasında Teknik İş Birliği Protokolü İmzalandı

5/9/2023

Üniversitemiz ve Halbes Enerji Firması arasında teknik işbirliği protokolü Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Aydınlı ve Halbes Enerji Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Deda tarafından imzalandı.

Read More

Üniversitemiz ile Çad Melik Faysal Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

5/9/2023

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Çad Melik Faysal Üniversitesi (Université du roi Fayçal) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Khadidja Hassaballah HAMID ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr.Issaka Issa YOUSSOUF’u kabul etti.

Read More

AYBÜ’DE AFET SONRASI AİLE ODAKLI ÇALIŞMALAR VE TÜRK DÜNYASI DAYANIŞMASI PANELİ

5/3/2023

AYBÜ AİLEMER ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen "Afet Sonrası Aile Odaklı Çalışmalar ve Türk Dünyası Dayanışması Paneli" Bakan Derya Yanık'ın teşrifleriyle Milli İrade yerleşkemizde gerçekleştirildi.

Read More

Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyelerinden Kitap Yayını; NANOÜRETİM TEKNİKLERİ

4/27/2023

Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri günümüzün ve geleceğin teknolojilerinin temelini oluşturan nanoteknoloji alanında "Nanoüretim Teknikleri" adlı kitap Nobel Akademik Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır.

Read More

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Araştırma Görevlisi Furkan Özdemir, Doktora Teziyle TÜBA TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülü Kazandı

4/25/2023

AYBÜ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Arş. Gör. Furkan Özdemir, doktora tezi ile Fen ve Mühendislik Bilimleri alanında TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödüllerinde 2'nciliğe layık görüldü.

Read More

AYBÜ Hukuk Fakültesi Öğrencileri Dereceyle Döndü

4/25/2023

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencileri Fatih Han Balaban ve Batuhan Akbulut, İspanya’nın Jaen kentinde 17-21 Nisan 2023 tarihlerinde düzenlenen Uzay Hukuku Farazi Dava Yarışması’nın Avrupa elemelerine katıldı.

Read More

KADİR GECESİ’NDE İFTAR SOFRALARIMIZI PAYLAŞTIK

4/18/2023

Esenboğa Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan deprem bölgesinden gelen vatandaşlara yönelik Kadir Gecesine özel iftar programı düzenlendi.

Read More

Üniversitemiz ile Taşkent Devlet Hukuk Üniversitesi Tarafından Siber Güvenlikte Güncel Sorunlar Çevrimiçi Paneli Gerçekleştirildi

4/17/2023

Taşkent Devlet Hukuk Üniversitesi (TDHÜ) ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından "Siber Güvenlikte Güncel Sorunlar" isimli çevrimiçi panel gerçekleştirildi.

Read More

AYBÜ Erkek Basketbol Takımı Galip Geldi

4/13/2023

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Erkekler Süper Lige yükselme Play-off grubu ikinci maçında AYBÜ Erkek Basketbol Takımı TED Üniversitesi ile gerçekleştirdiği maçta 82-61 galip geldi.

Read More