Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

AYBÜ İslami İlimler Fakültesi Yıl Sonu Konseri Gerçekleştirildi

6/6/2023

İslam Sanatları ve Dini Musiki Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ömer Selimoğlu yönetimindeki koro,yıl sonu performansını sergiledi.

Read More

AYBÜ'de Misafir Öğrencilerimizle Bir Araya Geldik

6/2/2023

AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı depremden etkilenen şehirlerden gelen ve eğitimine misafir öğrenci olarak üniversitemizde devam eden öğrencilerle AYBÜ Çubuk Yerleşkesi’nde bulunan Hippoterapi Merkezi’nde  bir araya geldi.  

Read More

Samarkand ve Buhara Devlet Üniversiteleri İle Çalıştay

6/2/2023

“ Özbek Medreselerinde Bulunan İslami Geometrik Desenlerin Analizi, Çokgen Tekniği ile Yeniden Üretimi Çalıştayı ” Semerkant ve Buhara şehirlerinde söz konusu partner üniversitelerin ev sahipliğinde 5-8 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

Read More

AYBÜ, Dünya Üniversiteleri Sıralamasında İlk Kez Yer Aldı.

6/1/2023

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ), Times Higher Education (THE) 2023 Etki Sıralaması (Impact Ranking) listesinde ilk kez yer aldı.

Read More

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri sektörel ziyaretler gerçekleştirdi

6/1/2023

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme bölümü öğrencileri gıda üretimi ile ilgili edindikleri üniversite kazanımlarını sahada uygulamalı olarak görmek için çeşitli firmaları ziyarette bulundular.

Read More

Savunma Sanayisi, AYBÜ Kariyer Zirvesi’nde Öğrencilerle Buluştu

5/30/2023

15 Temmuz Şehitleri Yerleşkesi'nde gerçekleşen AYBÜ Kariyer Zirvesi Paneli, üniversite eğitimi devam eden veya mezun olan öğrencilere kariyerlerine ışık tutmayı hedefleyen bir etkinlik olarak düzenlendi.

Read More

AYBÜ’de 5. Sosyoloji Günleri Programı Gerçekleştirildi

5/22/2023

AYBÜ Sosyoloji Topluluğu tarafından düzenlenen ‘5. Sosyoloji Günleri’ programının ilki Esenboğa Külliyesi C Blok Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Read More

AYBÜ İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyemiz Türk Tarih Kurumunda Türk Tarih Kurumu Yayınları'nın SWOT Analizi Konulu Sunum Gerçekleştirdi

5/22/2023

AYBÜ İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Demir Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Üyelerine ve uzmanlarına TTK yayınlarının SWOT analizi konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Read More

AYBÜ Sanat ve Tasarım Topluluğu Tarafından Okul Renklendirme ve Sanat Etkinlikleri Düzenlendi

5/12/2023

AYBÜ Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Sanat ve Tasarım Topluluğu tarafından Münevver Osman Kaya İlk ve Ortaokulunda 10-11-12 Mayıs tarihlerinde "Okul Renklendirme ve Sanat Etkinlikleri" düzenlendi. 

Read More

Üniversitemiz Esenboğa Külliyesi'nde Yer Alan Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda kalan Depremden Etkilenen Kadınlara Yönelik Kurslar Gerçekleştiriliyor

5/11/2023

Üniversitemiz Esenboğa Külliyesi'nde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdunda depremden etkilenen kadınlar için kurduğumuz Kadın Yaşam Merkezi'nde çalışmalar devam ediyor. 

Read More