Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

Rektör Aydınlı Uluslararası Öğrenciler İle İftarda Bir Araya Geldi

4/7/2023

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde Türkçe öğrenimi gören uluslararası öğrencilere yönelik olarak iftar programı düzenlendi. 

Read More

Depremden Etkilenen İller Anısına Çınar Ağacı Dikildi

4/6/2023

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi’nde, deprem afetinden etkilenen 11 il adına senato toplantısı öncesi anlamlı tören düzenlendi.

Read More

Üniversitemiz ile Lokman Hekim Üniversitesi Arasında İşbirliği Görüşmesi Gerçekleştirildi

4/5/2023

Lokman Hekim Üniversitesi ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) sağlık alanında işbirliği yapmak için bir araya geldi.

Read More

TÜBİTAK 2022 Yılı Girişimci Yenilikçi Üniversite Endeksinde Üniversitemiz 45. Sırada Yer Aldı

4/2/2023

TÜBİTAK öncülüğünde, üniversiteler arasında yenilik ve girişimcilik odaklı rekabeti artırmak için oluşturulan; Girişimci Yenilikçi Üniversite Endeksi 2022 yılı sonuçlarında Üniversitemiz 3 basamak yükselerek 45. sırada yer aldı.

Read More

AYBÜ Esenboğa KYK Yurtlarında Kalan Depremzede Lise Öğrencilerine Yönelik Bilim Söyleşilerinin Üçüncüsü Gerçekleştirildi

4/1/2023

Esenboğa KYK Yurtlarında kalan depremzede lise öğrencileri için üniversiteye hazırlık kapsamında Bilim Söyleşi dizisinin üçüncüsü gerçekleştirildi.

Read More

Özbekistan'da Anayasa Değişikliği Referandumu Başlıklı Atölye Çalışması Gerçekleşti

4/1/2023

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Taşkent Devlet Hukuk Üniversitesi tarafından yeni açılan Türk-Özbek Hukuk Araştırma Merkezi koordinasyonunda "Özbekistan'da Anayasa Değişikliği Referandumu" başlıklı çevrimiçi atölye çalışması düzenlendi.

Read More

AYBÜ’de 59. Kütüphane Haftası Münasebetiyle ''Bilginin Depremi Olmaz'' Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi

3/31/2023

AYBÜ Esenboğa Yerleşkesi'nde bulunan İslami İlimler Kütüphanesi'nde düzenlenen "Bilginin Depremi Olmaz" adlı söyleşi, Rektör Prof. Dr. İbrahim Aydınlı'nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Read More

Deprem Araştırmaları Sanal Konferansı Gerçekleştirildi

3/30/2023

TÜBİTAK ve Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliği içinde Deprem Araştırmaları Sanal Konferansı gerçekleştirildi.

Read More

AYBÜ Tiyatro Topluluğu'ndan Depremzede Çocuklara Tiyatro Gösterisi

3/30/2023

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Tiyatro Topluluğu tarafından Esenboğa Külliyesi’nde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’nda (KYK) kalan depremzede çocuklara “Renkler Ülkesi” isimli müzikli tiyatro oyunu sergilendi.

Read More

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Avrupa Birliği Destekli PandeVita Projesi ile Avrupa Parlamentosu'nda Yer Aldı

3/27/2023

Avrupa Birliği'nin Horizon 2020 programı kapsamında desteklenen PandeVita Projesi 21 Mart 2023 tarihinde Avrupa Parlamentosu'nda projesinin önemini, projenin amaçları ve gelecek dönemlerde uygulamalarına ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.

Read More