Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

Dünya Göçebe Oyunlarında Üniversitemiz Temsil Edildi

3.10.2022

Dünyada dördüncüsü ülkemizde yapılan Dünya Göçebe Oyunlarında Üniversitemizi temsilen Öğretim Görevlisi Bahadır Kaan Utlu da katıldı. Utlu, Geleneksel Okçuluk branşında baş hakem ve Atlı Sporlarında ise Oyunlar Koordinatörü olarak görev almıştır.

Devamı

Öğretim Görevlisi Ali Ekber ÜN Hocamızın Projesine Hibe Desteği

30.9.2022

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Atçılık ve Antrenörlüğü Programı Hocamız Öğr. Gör. Ali Ekber ÜN tarafından hazırlanan Gençlik Alanında İşbirliği Ortaklıkları projesi 250000 Euro hibe desteği almaya hak kazandı.

Devamı

Gençlik ve Spor Bakanlığının Katkılarıyla Türkiye Satranç Federasyonu Tarafından Yürütülen 'Satranç Engel Tanımaz Projesi’nin Tanıtım Töreni Düzenlendi

29.9.2022

Üniversitemiz, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğretim elemanlarından Doç. Dr. Bahar KÜLÜNKOĞLU ve Arş. Gör. Sevilay Seda BAŞ, “Satranç Engel Tanımaz” adlı projeye katkı sağladı.

Devamı

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Üniversitemizi ziyaret etti

19.9.2022

Yükseköğretim Kurumu Başkanı Sayın Prof. Dr. Erol ÖZVAR' ın onur konuğu olarak teşrif ettiği AYBÜ Tıp Fakültesi kahvaltı programında bölüm ve anabilim dalı başkanları ile eğitim ve afilasyon ilişkileri konuları istişare edildi.

Devamı

Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali başladı

9.9.2022

Turşusuyla ünlü Ankara'nın Çubuk ilçesinde bu yıl 15'incisi gerçekleştirilen Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali başladı.

Devamı

AYBÜ'lü öğrenciler TEKNOFEST'ten derecelerle döndü

8.9.2022

Türkiye’nin ilk Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest heyecanı 5. Yılında ülkemizin her yerinde yaşandı. Yetenek ve becerilerini sergilemek isteyen öğrenci ve takımlar yıl boyunca büyük bir özveriyle hazırlıklarını sürdürdü.

Devamı

Öğrencilerimiz İçin Hazırız

26.8.2022

Hudut Mülkî İdare Amiri Murat Soylu'nun ev sahipliğinde geniş katılımlı işbirliği ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Devamı

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) geçmişin izlerini sürüyor

7.8.2022

1402 yılında Osmanlı padişahı Yıldırım Bayezid Han ile Timur Devleti emiri Amir Timur'u karşı karşıya getiren Ankara Savaşı ile ilgili en kapsamlı araştırma başlatıldı.

Devamı