Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Tayland Ulusal Bilim ve Teknoloji Geliştirme Ajansı  Ortak Projesi İçin Ziyaretler Gerçekleştirildi

25.1.2023

Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Nimet Yırdırım Tirgil, Tayland Ulusal Bilim ve Teknoloji Geliştirme Ajansı tarafından desteklenen proje kapsamında NSTDA kuruluşundaki enstitülere ziyaretler gerçekleştirdi.

Devamı

AYBÜ, 2023 Kariyer Günleri Spor Bilimleri Etkinliğine Katıldı

17.1.2023

Çubuk Kaymakamlığı, Çubuk Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen "2023 Kariyer Günleri Spor Bilimleri Forumu" gerçekleştirildi.

Devamı

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde TS EN ISO 9001 Eğitimi Düzenlendi

17.1.2023

AYBÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Kalite Koordinatörlüğünde 09-13 Ocak tarihleri arasında düzenlenen TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimine akademik ve idari kadrolarda görev yapan 60 personel katıldı.

Devamı

AYBÜ Kütüphanesine Kitaplarını Bağışlayan Prof. Dr. Hasan Tahsin Feyizli’ye Türkiye Yazarlar Birliği'nden Üstün Hizmet Ödülü

1.1.2023

Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYB) kuruluşunun 45’inci yılında 41'incisini düzenlediği “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri” sahiplerini buldu. 

Devamı

Ali Ekber ÜN Hocamızın Projesine AB Hibe Desteği Sözleşmesi İmzalandı

30.12.2022

Türkiye Ulusal Ajans Başkanı İlker ASTARCI ve Rektörümüz Prof.Dr. İbrahim AYDINLI tarafından 27 ay sürecek olan “Youth Equine Practitioners Training With innovative Methods” başlıklı projemize ait hibe proje sözleşmesi imzalandı.

Devamı

Öğretim üyemiz Dr. Cemile Feyzan Şimşek, "Kent Çalışmaları Ödülleri"ne layık görüldü

24.12.2022

Zeytinburnu Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Çalışmaları Ödüllerinde yılın en iyi doktora tez ödülüne layık görülen AYBÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Cemile Feyzan Şimşek, ödülünü sayın YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’dan aldı.

Devamı

AYBÜ'de Şeb-i Arus töreni düzenlendi

14.12.2022

Hazreti Mevlana'nın 749. Vuslat Yıl Dönümü dolayısıyla Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde (AYBÜ) Şeb-i Arus töreni düzenlendi.

Devamı

Protez-Ortez’de İnovasyon Sempozyumu, AYBÜ ev sahipliğinde başladı

9.12.2022

Türkiye Protez-Ortez Bilim Derneği tarafından düzenlenen ‘’Protez Ortezde İnovasyon sempozyumu’’  Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi(AYBÜ) ev sahipliğinde Milli İrade Yerleşkesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Devamı