Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
|

Ortağı Olduğumuz Teknopark Ankara Savunma Sanayindeki KOBİ’lere Dünyaya Açılma Fırsatı Sunacak

Üniversitemiz ile İvedik Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ortaklığıyla kurulan Teknopark Ankara, savunma ve havacılık sanayisine yönelik çalışmalara başladı.

Yurt ve sınır güvenliği, iç güvenlik, savunma sistemleri konularında ulusal ve uluslararası tüm aktörleri buluşturan fuar, konferans ve ikili iş görüşmelerini kapsayacak bir etkinlik olarak kurgulanan SEDEC, sektöre yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ve Savunma Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) desteğiyle organize edilen SEDEC, Teknopark Ankara bünyesinde yürüyen Ekonomi Bakanlığı destekli “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi” kapsamında da yer alıyor.

Ankara ATO Congresium’da 3-5 Temmuz 2018’de düzenlenecek SEDEC, konusu ve kurgusuyla yenilikler barındıracak. SEDEC sayesinde Türk firmalarının, özellikle KOBİ’lerin yetenekleri ve başarıları, yabancı misafirlere daha yakından tanıtılacak.

Resmi süreçlerin tamamlanması ile hazırlıkları hızlandırılan SEDEC’e, Milli Savunma Bakanlığı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, askeri ataşeler, Avrupa Sınır ve Sahil Koruma Ajansı (FRONTEX) davet edildi.

Etkinlik için ASELSAN, FNSS, HAVELSAN, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, ROKETSAN, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ’nin yanı sıra Airbus, BAE Systems, Boeing, Leonardo, Lockheed Martin, MBDA, Rolls-Royce, Tawazun gibi kurum ve kuruluşların satın almacılarının da aralarında yer aldığı temsilcilere davette bulunuldu.

Sektörün, alanında önde gelen etkinliği olmayı hedefleyen SEDEC, her 2 yılda bir, çiftli yıllarda düzenlenmeye devam edilecek.