Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

AYBÜ Öğrencilerinin 67 Projesi TÜBİTAK Tarafından Desteklenmeye Hak Kazandı

1.4.2024

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) TÜBİTAK-BİDEB lisans ve ön lisans öğrenci projelerinden 2209-A kapsamında 61 proje, 2209-B kapsamında 6 proje olmak üzere toplamda 67 proje ile desteklenmeye hak kazandı.

Devamı

Üniversitemizin Yenilikçi İletişim Uygulaması "Rektör'e Mesaj"

29.3.2024

Üniversitemiz ABS sistemi üzerinde yer alan "Rektör'e Mesaj" uygulaması sayesinde Rektörümüz Prof. Dr. Ali Cengiz KÖSEOĞLU ile öğrenciler arasında doğrudan bir iletişim kanalı oluşturuldu.

Devamı

Odyolojiye Emek Verenler "Prof. Dr. Banu MÜJDECİ Önderliğinde Öğrencilere Yol Gösteren Deneyimler" Röportajları Gerçekleşti

28.3.2024

Kalıcı eserler olması amacı ile röportajların Türkçe metinlerinden oluşan “Odyolojiye Emek Verenler” isimli Türkçe e-kitap ve röportajların İngilizce metinlerinden oluşan “People Contributing to Audiology” isimli İngilizce e-kitap yayınlandı

Devamı

Akademik Görünürlük Stratejileri Uygulamalı Eğitimi Gerçekleşti

28.3.2024

Etlik Milli İrade Yerleşkesinde Üniversitemiz akademik  personeline AYBÜ Kalite Koordinatörlüğü Komisyon Üyesi Dr. Abdullah DEMİR tarafından Akademik Görünürlük Stratejileri Uygulamalı Eğitimi gerçekleştirildi.

Devamı

Üniversitemiz ve İvedik OSB İş Birliğiyle Staj Programı Gerçekleştirecek

27.3.2024

AYBÜ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Uluslararası Ticaret ve Lojistik öğrencilerini uygulama deneyimlerinde daha donanımlı hale getirmek amacıyla Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile bir staj programı iş birliği başlattı.

Devamı

60. Kütüphane Haftası Kapsamında "AVESİS Kitaplığı Sergisi" Gerçekleşti

25.3.2024

Üniversitemiz 15 Temmuz Şehitleri Yerleşkesinde bulunan Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanlığın da 60.Kütüphane Haftası sebebiyle Üniversitemizin akademisyenlerinin eserlerini içeren "AVESİS Kitaplığı Sergisi" gerçekleştirildi.

Devamı

AYBÜ’de Yaşlılarımıza Atlı Terapi

21.3.2024

AYBÜ Hippoterapi Uygulama ve Araştırma Merkezi,her yıl kutlanan Yaşlılar Haftası kapsamında Çubuk ilçemizde bulunan Abidin Yılmaz Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinden gelen yaşlılar için özel bir etkinlik düzenledi.

Devamı

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı Öğrencileri Tarafından Afet Farkındalık Eğitimi Gerçekleştirildi

20.3.2024

Program kapsamında; afetlere karşı alınması gereken önlemler, afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler üzerinde detaylı sunumlar yapıldı.

Devamı

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Helga Pedersen Farazi Dava Yarışması’nda Önemli Bir Başarıya İmza Attı

20.3.2024

Ön eleme turunda, takım üyelerimizden Fatihhan Balaban, “Best Oralist” (en iyi konuşmacı) ödülüne layık görülerek Helga Pedersen Farazi Dava Yarışması'nda en iyi konuşmacı ödülünü alan ilk Türk katılımcı olmuştur.

Devamı

AYBÜ Sosyal Hizmet Kulübü’nün Düzenlediği ‘’Dönüşümsel Değişim için Ortak Gelecek’’ Paneli Gerçekleşti

19.3.2024

19 Mart Sosyal Hizmet Günü kapsamında, AYBÜ Sosyal Hizmet Kulübü öğrencileri tarafından düzenlenen panel "Dönüşümsel Değişim için Ortak Gelecek" temasıyla gerçekleşti. Panel, iki oturum şeklinde organize edildi.

Devamı