Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

Rektörümüz Prof. Dr. Ali Cengiz KÖSEOĞLU, Özbekistan’ın Resmi Yayın Organı O’zbekiston 24’e, Özbekistan’da gerçekleşmekte olan Yargı Reformu çerçevesinde mülakat verdi

27.5.2024

Rektörümüz, bu tür reformların bir çok ülkede hukuk alanında belirgin bir ilerleme sağlayacağına değinerek hem Özbekistan Adalet Bakanlığı teşkilatına hem de Özbekistan halkına bu yolda başarılar diledi.

Devamı

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde ‘’Vergi Yargısında Güncel Gelişmeler’’ Sempozyumu Gerçekleştirildi

23.5.2024

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi ve Pamukkale Üniversitesi işbirliğiyle “İdari Yargıdaki Değişim ve Gelişmelere Vergi Yargılaması Özelinde Bakış” konulu Vergi Yargısında Güncel Gelişmeler Sempozyumu gerçekleştirilmiştir.

Devamı

Üniversitemiz Dr. Öğr. Üyesi Md. Nazmul ISLAM’ın Yeni Yayınlanan Kitabı ABD'nin Kaliforniya Eyaletinin San Francisco Kentinde Düzenlenen Uluslararası Çalışmalar Derneği'nin (ISA) Yıllık Kongresinde Sergilendi

21.5.2024

Dr. Öğr. Üyesi Md. Nazmul Islam’ın yeni yayınlanan kitabı 3-6 Nisan 2024 tarihleri arasında ABD'nin Kaliforniya eyaletinin San Francisco kentinde düzenlenen Uluslararası Çalışmalar Derneği'nin (ISA) yıllık kongresinde sergilendi.

Devamı

Üniversitemiz, THE Genç Üniversiteler Dünya Sıralamasında Yer Aldı

20.5.2024

Sıralama sonuçlarına göre Ankara Yıldırım Beyazıt  Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında 501-600 bandında, Türkiye üniversiteleri arasında 23. Sırada yer almıştır.

Devamı