Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

AYBÜ Yabancı Diller Yüksekokulu, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği

18.3.2024

Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencilerinden oluşan AYBÜ Sosyal Ekip, Çanakkale Şehitlerini Anma ve Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümü anısına bir program düzenledi.

Devamı

Tıp Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Özcan EREL'e İbn-İ Sina Hizmet Ödülü

15.3.2024

Başarılı doktorların ödüllendirildiği programda, Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Özcan EREL, ‘’Temel Tıp Bilimleri’’ kategorisindeki İbn-i Sina Hizmet Ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın elinden aldı.

Devamı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol ÖZVAR'dan Üniversitemize Ziyaret

15.3.2024

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol ÖZVAR ve beraberindeki heyet, Esenboğa Külliyemize gerçekleştirdiği ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Ali Cengiz KÖSEOĞLU ve Üniversitemiz yönetimi ile bir araya geldi.

Devamı

AYBÜ'de Prof. Dr. Raymond TARAS Tarafından ‘’Avrupa’da Medya ve İslamofobi’’ Konferansı Verildi

14.3.2024

Üniversitemiz Esenboğa Külliyesi Konferans Salonu'nda Tulane Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Raymond TARAS tarafından verilen "Avrupa’da Medya ve İslamofobi" konferansı hocalarımız ve öğrencilerimizin katılımıyla düzenlendi.

Devamı

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem 1 Öğrencileri İçin Beyaz Önlük Giyme Töreni Gerçekleşti

14.3.2024

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi  2023-2024 eğitim-öğretim yılı dönem 1 öğrencileri için düzenlenen beyaz önlük giyme töreni, Etlik Milli İrade Yerleşkesi'nde öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Devamı

" AYBÜ’de Sanat " Sergisi Açılış Töreni Gerçekleşti

8.3.2024

AYBÜ Sağlık,Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü'nün organize ettiği Aybü’de Sanat Sergisi, Neşet Ertaş Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Sergi, resim kursu öğrencilerinin yapmış olduğu Ebru, Hat ve Yağlı Boya eserlerinden oluşuyor.

Devamı

Ankara İl Müftülüğü Tarafından Düzenlenen “ 5 Şairden 5 Şiir Okuma Yarışması ” Ödül Töreninde AYBÜ Öğrencisi Birinci Oldu

8.3.2024

Yarışmada dereceye giren öğrencimiz Emirhan ÇALIK'a hediyesini Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ takdim etti.

Devamı

Malezya Utara Üniversitesi ile İkili İş Birliği Protokolü İmza Töreni İstanbul’da Gerçekleşti

5.3.2024

İstanbul’da gerçekleştirilen iş birliği protokolü imza törenine Üniversitemizi temsilen Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah YILDIZ hocamız katıldı.

Devamı

2025-2029 AYBÜ Stratejik Plan Çalıştayı Gerçekleşti

2.3.2024

İç ve dış paydaşlarımızla 2025-2029 AYBÜ Stratejik Plan Çalıştayı, Teknopark Ankara’da düzenlendi. Çalıştayın açılış konuşması İvedik OSB Başkanı Hasan GÜLTEKİN ve Rektörümüz Prof. Dr. Ali Cengiz KÖSEOĞLU tarafından gerçekleştirildi.

Devamı

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne “Deneyim Kazanımına ve İstihdama Katkı Ödülü”

2.3.2024

Medya Ankara Haber Portalı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Başkente Değer Ödülleri” Rektörümüz Prof. Dr. Ali Cengiz KÖSEOĞLU’nun katılımlarıyla gerçekleşti.

Devamı