Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

AYBÜ ile Özbekistan Tarih Enstitüsü Başkanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı

20.10.2022

Semerkand’ın tarihi Uluğ Bey Medresesinde AYBÜ ile Özbekistan Tarih Enstitüsü Başkanlığı arasında tarihi inceleme konuları başta olmak üzere arkeolojik araştırmalar alanında beş yıl süreli iş birliği protokolü imzalandı.

Devamı

Sultan Yıldırım Bayezid ve Emir Timur Uluslararası Sempozyumu Semerkand'da Başladı

17.10.2022

Sultan Yıldırım Bayezid ve Emir Timur Uluslararası Sempozyumu,  Özbekistan'ın Semerkand şehrinde Registan Meydanındaki Uluğ Bey Medresesi'nde yapılan açılış töreni ve protokol konuşmaları ile başladı.

Devamı

AYBÜ Başkent Kültür Yolu Festivali'nde

17.10.2022

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sanat ve Tasarım Anabilim Dalı Görsel İletişim Tasarımı Yüksek Lisans öğrencisinden büyük başarı.

Devamı

AYBÜ İslami İlimler Fakültesi Kütüphanesi'nin Açılışı Gerçekleştirildi

13.10.2022

AYBÜ İslami İlimler Fakültesi Kütüphanesi'nin açılışı Sn. Rektör Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Prof. Dr. Hasan Tahsin Feyizli ve üniversite üst yönetimiyle beraber akademisyen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirdi.

Devamı

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde "Uluslararası Yaşlılık Konferansı" Düzenlendi

12.10.2022

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. İbrahim AYDINLI, yaşlanan Dünya nüfusu ve sorunlarına dikkat çekerek yaşlılık konusunun önemini vurguladı.

Devamı

AYBÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Kongresi gerçekleştirildi

10.10.2022

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi’nin düzenlemiş olduğu ilk öğrenci kongresi 8-9 Ekim 2022 tarihinde yapıldı.

Devamı

TEKNOFEST 2023 Teknoloji Yarışmaları İçin Başvurular Başladı

9.10.2022

Ayakları yere basmayan tek festival TEKNOFEST heyecanı yeniden başladı. Cumhuriyetimizin 100. yılında İstanbul’da gerçekleştirilecek TEKNOFEST 2023’ün Teknoloji Yarışmaları için başvurular açıldı.

Devamı

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

7.10.2022

Etlik Milli İrade Yerleşkesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda "AYBÜ Kalite Güvencesi ve Kurumsal Akreditasyon Programı" ve "Akademik Sıralamalar ve Program Akreditasyonları" konulunu sunumlar gerçekleştirdi.

Devamı

AYBÜ’de Yeni Avrupa Birliği Projesi: GRADEU

7.10.2022

Ögretim Üyemiz Doç. Dr. İsmail Erkam Sula, Uluslararası İlişkiler Bölümü lisansüstü öğrencileri ile Soğuk Savaş sonrası dönemde ortaya çıkan küresel ölçekli riskleri araştırmak üzere oluşturduğu araştırma grubu ile hibe almaya hak kazandı.

Devamı