Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

ULUSLARARASI RANKINGLERDE ÜNİVERSİTEMİZ YÜKSELİŞTE

1.6.2023

Üniversitemizin Senato toplantısında Üniversitemiz Akreditasyon Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Salih Yiğit tarafından Times Higher Education (THE) Etki sıralaması ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi.

Devamı

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri sektörel ziyaretler gerçekleştirdi

1.6.2023

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme bölümü öğrencileri gıda üretimi ile ilgili edindikleri üniversite kazanımlarını sahada uygulamalı olarak görmek için çeşitli firmaları ziyarette bulundular.

Devamı

Savunma Sanayisi, AYBÜ Kariyer Zirvesi’nde Öğrencilerle Buluştu

30.5.2023

15 Temmuz Şehitleri Yerleşkesi'nde gerçekleşen AYBÜ Kariyer Zirvesi Paneli, üniversite eğitimi devam eden veya mezun olan öğrencilere kariyerlerine ışık tutmayı hedefleyen bir etkinlik olarak düzenlendi.

Devamı

AYBÜ’de 5. Sosyoloji Günleri Programı Gerçekleştirildi

22.5.2023

AYBÜ Sosyoloji Topluluğu tarafından düzenlenen ‘5. Sosyoloji Günleri’ programının ilki Esenboğa Külliyesi C Blok Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Devamı

AYBÜ İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyemiz Türk Tarih Kurumunda Türk Tarih Kurumu Yayınları'nın SWOT Analizi Konulu Sunum Gerçekleştirdi

22.5.2023

AYBÜ İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Demir Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Üyelerine ve uzmanlarına TTK yayınlarının SWOT analizi konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Devamı

AYBÜ Sanat ve Tasarım Topluluğu Tarafından Okul Renklendirme ve Sanat Etkinlikleri Düzenlendi

12.5.2023

AYBÜ Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Sanat ve Tasarım Topluluğu tarafından Münevver Osman Kaya İlk ve Ortaokulunda 10-11-12 Mayıs tarihlerinde "Okul Renklendirme ve Sanat Etkinlikleri" düzenlendi. 

Devamı

Üniversitemiz Esenboğa Külliyesi'nde Yer Alan Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda kalan Depremden Etkilenen Kadınlara Yönelik Kurslar Gerçekleştiriliyor

11.5.2023

Üniversitemiz Esenboğa Külliyesi'nde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdunda depremden etkilenen kadınlar için kurduğumuz Kadın Yaşam Merkezi'nde çalışmalar devam ediyor. 

Devamı

AYBÜ'de Şehircilik ve Mimari Açıdan Deprem Çalıştayı Gerçekleştirildi

10.5.2023

AYBÜ Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen "Şehircilik ve Mimari Açıdan Deprem Çalıştayı" Hatay Vakıflar Bölge Müdürü ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler Daire Başkanı'nın katılımlarıyla gerçekleştirildi. 

Devamı

Üniversitemiz ve Halbes Enerji Firması Arasında Teknik İş Birliği Protokolü İmzalandı

9.5.2023

Üniversitemiz ve Halbes Enerji Firması arasında teknik işbirliği protokolü Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Aydınlı ve Halbes Enerji Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Deda tarafından imzalandı.

Devamı

Üniversitemiz ile Çad Melik Faysal Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

9.5.2023

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Çad Melik Faysal Üniversitesi (Université du roi Fayçal) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Khadidja Hassaballah HAMID ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr.Issaka Issa YOUSSOUF’u kabul etti.

Devamı