Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

AYBÜ Esenboğa KYK Yurtlarında Kalan Depremzede Lise Öğrencilerine Yönelik Bilim Söyleşilerinin Üçüncüsü Gerçekleştirildi

single

Esenboğa KYK Yurtlarında kalan depremzede lise öğrencileri için üniversiteye hazırlık kapsamında Bilim Söyleşi dizisinin üçüncüsü gerçekleştirildi. Programa konuk olarak, Üniversitemiz Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı ve TUBA GEBIP 2022 üyesi Doç. Dr. Abdullah Tirgil ile AYBÜ Diş Hekimliği Fakültesi Merkez Lab. Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Güngörmüş katıldı. Söyleşinin moderatörlüğünü ise Doç. Dr. Dilek Altun üstlendi.

Dr. Güngörmüş, doku mühendisliği alanı tanıtımına ilişkin bir sunum yaptı. Doç. Dr. Tirgil ise kariyer süreci ve deneyimlerini paylaşarak öğrencilere ekonomi alanında yurt içi ve yurt dışı akademik kariyer planlama konusunda tavsiyelerde bulundu. Programda ayrıca öğrencilerin kariyer planlama ve bölüm seçimi konusunda sorularına da yer verildi.

Söyleşi sonunda öğrencilerle birlikte AYBÜ Spor Kafe'de iftar yemeği düzenlendi. Öğrencilerin bilimsel konularda daha fazla bilgi edinmeleri ve kariyer planlama sürecinde kendilerini geliştirmeleri için düzenlenen bu etkinlik öğrenciler tarafından ilgiyle takip edildi.