AYBÜ Vocational School of Social Sciences
|

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Öğrencileri Köy Okullarını Ziyaret Ederek, Çeşitli Etkinlikler Düzenliyor

single

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri Proje Yazarlığı dersi kapsamında "Hayallerimizi Şekillendiriyoruz Projesi" köy okullarını ziyaret ederek, öğrencilere yönelik etkinlik düzenleniyor.

Proje koordinatörü öğrencimiz Ümmügülsüm Öksüz, ilk etkinliği Aşağı Çavundur İlkokulunda gerçekleştirdiklerini belirterek, köy okullarında düzenledikleri etkinliklerle öğrencilerin hem güzel vakit geçirdiğini hem de küçük el işleri ile el becerilerini geliştirdiğini söyledi.

Projelerini destekleyen okul müdürlerine de teşekkür eden Öksüz, "Amacımız çocuklarımızın sosyal anlamda daha fazla etkileşimde bulunmasını sağlamak." dedi.

Aşağı Çavundur İlkokulu Müdürü Zafer Alpaslan Yılmaz ise üniversite öğrencilerinin uyguladığı projenin önemine işaret ederek, öğrencilerin şimdiden üniversite hayali kurmasına da bu projenin büyük katkı sunduğunu ifade etti. Yılmaz, "Gençler güzel etkinliklerle çocuklarımızın kalplerine, gönüllerine dokunuyor. Kendilerine teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.