Genel Sekreterlik
|

Türkiye ve Bangladeş Akademik ve İdari Personel Değişimi Hakkında Programı Düzenlendi

single

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversite (AYBÜ), ev sahipliğinde Türkiye ve Bangladeş arasında akademik ve idari personel değişimi hakkında program düzenlendi.

AYBÜ Personel Daire Başkanı Süleyman Çakmak ve Öğrenci Akademik Bilgi sistemi Birimi Öğrenci Kayıt İşlemleri Taşınır Kontrol Birimi Şefi Cansu Yılmaz tarafından Bangladeş'ten gelen heyete sunum yapıldı. 

Süleyman Çakmak sunumunda fakülteler ve yerleşkeler hakkında bilgi vererek AYBÜ'yü uluslararası olası partnerlerine tanıttı.

Başkan Çakmak, AYBÜ'den dünyaya yayılan işbirliklerinin önemine dikkat çekerek program hakkında ifadelerine şöyle devam etti:

''Sayın Rektörümüzün liderliğinde gerçekleşen yönlendirme ile Personel Daire Başkanlığı olarak üniversitemizdeki birimimizin yapmakta olduğu iş ve işlemler ile ilgili gelen misafirlerimize bilgi verdik ve üniversite tanıtımımızı yaptık. Rektör ve rektör yardımcıları başkanlığında devam eden mevcut akademik düzen ve Genel Sekterimiz Bünyamin Öztürk öncülüğüde süregelen idari teşkilata dair bilgilendirmede bulunduk. Ayrıca sunumumuzda akademik ve idari personel sayıları ve bu kadrolara alım süreçleri hakkında bilgilere yer verdik.''

Yılmaz, üniversitede eğitim ve öğretim hayatına devam eden öğrenci sayıları ve otomasyon bilgi sistemi hakkındaki sunumunu gerçekleştirerek programı sonlandırdı.