Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

STERLİNG ÜNİVERSİTESİ HEYETİ ÜNİVERSİTEMİZE VE TIP FAKÜLTEMİZE ZİYARETTE BULUNDU

   Sterling Üniversitesi Yöneticileri, Forth Valley College, Sterling Belediye Başkanı Mike Robins  İngiliz Parlamentosu Milletvekili Anne Mcguire ve Edinburgh Türk Kültür Derneği Başkanı Mehmet Karakaya’ dan oluşan bir heyet Üniversitemize ziyarette bulundu.

   27 Kasım 2013 Çarşamba günü Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Cinnah Yerleşkesinde Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selami AKKUŞ, Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür V. Prof. Dr. Fatih V. ÇELEBİ, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gül PINAR, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Mümin ŞEN ve Dış İlişkiler Birim Koordinatörü Damla BÜLBÜLOĞLU’ ndan oluşan Üniversitemiz Heyeti ile Sterling Üniversitesi  heyeti arasında  geniş çaplı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Ardından Forth Valley College ve Üniversitemiz arasında Mutabakat Zaptı (Memorandum of Understanding) imzalandı. Anlaşmayı Üniversitemiz adına Sayın Rektörümüz, . Forth Valley College adına ise College Müdürü  Dr.Ken Thomson imzaladı

   28 Kasım Perşembe günü Atatürk Hastanesini ziyaret eden Sterling heyetini Rektörümüz Prof. Dr. Metin DOĞAN ve Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah ÇAVUŞOĞLU karşıladı. Hastane ve laboratuarları gezen heyete hastane yetkilileri bilgi verdi. Turun ardından Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Mümin Şen Üniversitemiz hakkında bilgi veren bir sunum gerçekleştirdi. Ziyaretten oldukça memnun kalan misafir heyet ve üniversitemiz heyeti arasında karşılıklı hediyeler takdim edildi.