Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

Rektörümüz Keçiören Belediye Başkanılığı Tarafından İskoçya Stirling Heyeti’ne Estergon’da Verilen Yemeğe Katıldı

single

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, İskoçya’dan Sterling Üniversitesi heyeti ve Stirling Belediyesi onuruna Estergon Kalesi’nde akşam yemeği verdi.

   Üniversitemizin Öğrenci ve öğretim üyesi değişim programı kapsamında ”ikili işbirliği anlaşması” içinde olduğu uluslararsı üniversitelerden Sterling Üniversitesi öğretim üyeleri, Stirling Belediye Başkanı Mike Robbins ve beraberindeki heyeti, kalenin girişinde Karadeniz yöresine has çalgı olan tulum sürprizi ile karşılaştı. İskoçya’nın milli çalgısı gaydaya benzeyen tulum ile yapılan bu karşılama konuk heyetin beğenisini kazandı. Estergon Kalesi Örenköşk’teki yemeğe Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim ve Keçiören TOGEM Başkanı Ayten Aydın protokolde yer alan isimler arasındaydı. Mehteran ekibinin konseri ile başlayan program, Keçiören Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile devam etti. Gecede Sanatçı Yalçın Şengül de THM ve TSM eserlerinden oluşan mini bir konser verdi.

   Üniversitesimiz Rektörü Prof.Dr. Sayın Metin DOĞAN programda kısa bir konuşma gerçekleştirdi ve  kardeş şehir protokolü kapsamında Stirling Üniversitesi ile iyi niyet anlaşması imzaladıklarına dikkat çekerek, “Bu anlaşmayı daha da geliştirmeyi arzu ediyoruz” diye konuştu.