Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

Üniversitemiz ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Arasındaki Protokol

single

   Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ( TPAO ) ve Üniversitemiz arasında TPAO’na araştırma ve danışmanlık, Ortaklık personeline eğitim hizmetleri konularını kapsayan bir İşbirliği Protokolü 17/09/2013 tarihinde imzalanmıştır. Protokolde  iki kurum arasında kısa, orta ve uzun vadede ‘’işbirliği’’, ‘’iyi niyet’’ ve ‘’karşılıklı anlayış’’ kuralları çerçevesinde aktif çalışmalar yapılması öngörülmektedir.

   İlk aşamada TPAO mühendis ve yönetici kadrosuna yönelik ‘’Yönetici Geliştirme Programları’’ başlatılacak ve bu bağlamda Ankara, Adıyaman, Batman ve Tekirdağ illerinde Üniversitemiz İşletme Fakültesi tarafında koordine edilecek olan İşletme Yüksek Lisans (MBA) programları başlatılacaktır.

   Protokol sayesinde TPAO personelinin en üstün akademik standartlarda eğitim-öğretim almaları sağlanacak ve Üniversitemizin de eğitim–araştırma alanındaki faaliyetleri genişleyecek ve zenginleşecektir.

İlk etapta iki yıl süre ile geçerli olan Protokol, taraflardan bir talep gelmemesi halinde otomatik olarak bir yıl uzayacak şekilde düzenlenmiştir.

   Protokole Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Barca, İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Erdal Akdeve, TPAO Genel Müdürü Besim ŞİŞMAN ve TPAO Genel Müdür Yardımcısı M. Sait KİRAZOĞLU katıldı.