Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

AYBÜ Tiyatro Topluluğu'ndan Depremzede Çocuklara Tiyatro Gösterisi

single

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Tiyatro Topluluğu tarafından Esenboğa Külliyesi’nde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’nda (KYK) kalan depremzede çocuklara “Renkler Ülkesi” isimli müzikli tiyatro oyunu sergilendi. Çocukların da oyuna dahil olabildiği interaktif tiyatro gösterisinde sahnede keyifli anlar yaşandı.

2017 yılından bu yana üniversitemizde faaliyet gösteren AYBÜ Tiyatro Topluluğu Üyeleri, yaşadığımız deprem felaketinin ardından üniversitemiz bünyesinde yer alan KYK yurduna yerleşen depremzede vatandaşlarımızın iyileşebilmeleri ve bir nebze de olsa moral bulabilmeleri için her yaş grubuna hitap eden Drama ve Doğaçlama dersleri vererek  çeşitli sanat etkinlikleri gerçekleştiriyor. Aynı zamanda resim ve geri dönüşüm atölyeleri düzenleyerek çocukların farklı bakış açıları kazanmalarına, zamanı kaliteli değerlendirmelerine destek oluyorlar.

Bu etkinlik vesilesiyle Tiyatro Eğitmeni Mehmet Tolga Köylü başta olmak üzere AYBÜ Tiyatro Topluluğu'nun tüm üyelerine depremzede vatandaşlarımız için gerçekleştirdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkürlerimizi sunarız.