Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

KAYITLARIMIZ BAŞLADI !

    Üniversitemiz 2013-2014 Eğitim - Öğretim dönemi öğrenci kayıtları 02.09.2013 Pazartesi günü Etlik Yerleşkemizde başladı. İlk günkü tecrübelerden hareketle yeni kayıt yaptıracak öğrenci arkadaşlarımıza bazı önerilerimiz olacak:

  • * Kayıtlarımızda beyan esas alındığından, formlarda ‘’askerlik durumu’’, ‘’sabıka kaydı’’ ve  ‘’ikametgah’’  ile ilgili alanları eksiksiz doldurmanız yeterli olacaktır. Ayrıca savcılıktan, nüfus müdürlüğünden ve askerlik şubesinden belge temin etmenize gerek yoktur.
     
  • * İkinci öğretime kayıt yaptıracak olan öğrenci arkadaşlarımız kayıt için gelmeden öğrenim ücretlerini yatırmalı ve makbuzlarını yanlarında getirmelidirler.
     
  • * ’Yabancı Dil Muafiyet Sınavı’na girmek isteyen öğrenci arkadaşlarımızın ilgili dilekçeyi yazıp diğer belgelerle beraber sunmaları gerekmektedir.

     
  • * Son ve en önemli not: ‘’Dosya Alma’’, ‘’Dosya Kontrol’’ ve Kesin Kayıt’’ aşamalarından geçtikten sonra tüm dosyayı ‘’kesin kayıt’’ noktasındaki ilgili görevliye teslim etmek gerekmektedir. Dosyayı teslim etmeden kayıt noktasını terk eden öğrenci arkadaşların kayıtları tamamlanamaz. Dosyanızı teslim ettiğinizden emin olunuz.

Yeni kayıt yaptıran arkadaşlara Üniversitemize hoş geldiniz diyor, bütün öğrencilerimize başarılı bir eğitim-öğretim sezonu geçirmelerini temenni ediyoruz.