Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

Bilim Konferansları Serisi’nin İkinci Etkinliği Olan Prof. Dr. Sinan Canan'ın ‘’Nörobilim’’ Konferansı Büyük İlgi Gördü

single

İlahiyat Fakültesi, Afak Kulübü ve Mavera Gençlik Topluluğu tarafından düzenlenen "Bilim Konferansları" serisinin ikinci etkinliği, yoğun ilgiyle karşılandı. Konferans, Etlik Milli İrade Yerleşkesi'nde Prof. Dr. Sinan CANAN tarafından "Nörobilim" hakkında gerçekleşti.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat DEMİRKOL'un açılış konuşmasının ardından söz alan Prof. Dr. Sinan Canan, 2011-2015 yılları arasında AYBÜ Tıp Fakültesi'nde öğretim üyeliği yapmış ve 2013 yılında genel dinleyiciye yönelik sinirbilim bilgilerini paylaşmak amacıyla [n]Beyin adlı bir bilimsel anlatı hareketi başlatmıştır. Türkiye genelinde çeşitli meslek gruplarından meraklılara yönelik bilgilendirici bilimsel gösteriler ve konferanslar düzenlemiştir.

2017 yılında İstanbul'da AçıkBeyin Eğitim ve Danışmanlık şirketini kuran Prof. Dr.Sinan CANAN, AçıkBeyin Youtube Kanalı üzerinden de İnsanın Fabrika Ayarları (İFA) çerçevesinde bilimsel içerikler sunmaktadır. Prof. Dr. Sinan CANAN'ın temel amacı, modern dünyada doğru bir yaşam kurmanın bilimsel ipuçlarını geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Yoğun katılımın olduğu konferansta Prof. Dr. Sinan CANAN, çeşitli konulara değinerek dinleyicilerin dikkatini çekti. Konferansın sonunda ise dinleyicilerin sorularını yanıtlayarak etkinlik sona erdi.