Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Öğretim Üyeleri Tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kapsamında Sergi Düzenlendi

single

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kapsamında, Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emrah AKBAŞ, Çocuk Gelişimi Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Dilek ALTUN ve Doç. Dr. Burçin AYSU'nun verdiği dersler kapsamında çocukların gelişimini destekleyici etkileşimli materyallerin bulunduğu sergi açıldı.

  Açılışa Çocuk Gelişimi Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Hatice Merve İMİR, Sağlık Bilimleri Fakülte sekreteri Ali KAHRAMAN ve Fakülte personelinin yanında Celal Tarıman Anaokulu müdürü Fazlı ÇABUKCA, Çubuk Şehit Emre Tunca İlkokulu müdür yardımcısı Dr. Serkan DEMİR katılmıştır. Çocuk dostu sergi kapsamında hazırlanan etkinlikte Celal Tarıman Anaokulu öğrencileri kitaplar, erken okuryazarlik materyalleri ve oyuncaklarla doğrudan etkileşim kurmuş, üniversite öğrencilerimiz ise tasarladıkları gelişimi destekleyici materyalleri doğrudan çocuklara ulaştırma ve birebir uygulama imkanı bulmuştur. Sergi ile üniversite toplum işbirliği çerçevesinde Kuzey Ankara'ya verilen değerle üniversitemizde üretilen bilginin doğrudan toplumla buluşması hedeflenmiştir.