Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

‘’Kaan'ı Uçuranlar’’ Aybü Kariyer Günlerinde Mühendis Adaylarıyla Buluştu

single

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kariyer Merkezi KAR-MER ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültemiz olmak üzere üniversitemizin bütün fakültelerinin katkı sağladığı Kariyer Günleri kapsamında yapılan pek çok faaliyet ve sunumun yanı sıra en çok dikkat çeken sunum ve tanıtımların başında "KAAN'ı Uçuranlar" bölümüydü. Katılımcıların merak ve heyecanla takip ettiği bu bölümde sunumunu yapan İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal ÇELİK ve TUSAŞ Baş Mühendisi Dr. Emre YABAN,KAAN’ın başlangıcından günümüze kadar gelen uzun ve zor süreçlerini izleyicilerle paylaştılar.

KAAN projesi, Hava Kuvvetlerimizin operasyonel yeteneklerini güçlendirerek stratejik askeri ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen önemli bir projedir. Program kapsamında Prof. Dr. Erdal ÇELİK'in sunumları, Mühendislik ve Doğa Bilimleri ile Havacılık ve Uzay Bilimleri öğrencileri başta olmak üzere çeşitli fakültelerden gelen öğrencilere, yerli ve milli savunma sanayimizde havacılık alanındaki gelişmeler ve üretimler hakkında bilgi verdi.

Baş Mühendis Dr. Emre YABAN'ın sunumlarıyla genç mühendis adayları, KAAN'ın tasarımından gökyüzüne uçuş sürecine kadar olan yolculuğunu detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldular. Öğrencilerin sorularını yanıtlayarak, yerli ve milli değerimiz KAAN'ı daha yakından tanıma imkanı sağlandı.