Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

KARMER Tarafından Düzenlenen Kariyer Günleri Gerçekleşti

single

Kariyer Planlaması Ve Yönetimi Uygulama Ve Araştırma Merkezi (KAR-MER) Tarafından Organize Edilen Kariyer Günleri Gerçekleşti

    Programın açılış konuşmasını KAR-MER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rahim AY yaptı. AY, öğrencilerin kurumlarla iletişim halinde olmasının önemine vurgu yaparak, üniversite olarak gelişen dünyaya ayak uydurmanın zorunluluğunu belirtti ve projeler geliştirmenin önemini vurguladı. AY, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

    Rektör Prof.Dr. Ali Cengiz KÖSEOĞLU, AYBÜ'nün temel misyonunun öğrencileri geleceğe hazırlamak olduğunu vurguladı. Kariyer Günleri'nden öğrencilerin en iyi şekilde yararlanmasını arzuladığını belirten KÖSEOĞLU, öğrencilere başarılar diledi.

 Teknik Programın açılış konferansını ise Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Hakan KARATAŞ gerçekleştirdi. KARATAŞ, sunumunda yetenek yönetimi ve Savunma Sanayi Bakanlığı'nın görev alanları gibi konularda öğrencileri bilgilendirdi.

Etkinlikte ayrıca firmaların sunumlarını gerçekleştirdikleri teknik panel de yer aldı. İlk firma olarak Roketsan, öğrencilere işe alım süreçleri hakkında bilgi verdi. Diğer firmalar Havelsan ve Kalyon Pv ise staj imkanlarından bahsederek öğrencilere firmalarını tanıttılar. Teknik panel, Öğr.Gör. Tuğba DALKILIÇ’ın "Etkin İletişimle Kariyerini Dizayn Et" başlıklı sunumuyla son buldu.

   Kariyer Günleri'nin ilk gününde gerçekleşen sosyal programda ise Hukuk Fakültesi'nde önemli bir etkinlik düzenlendi. Türkiye Adalet Bakanlığı Daire Başkanı Murat EROL, hukuk öğrencilerine hakimlik mesleğinde kariyer hakkında sunumunu gerçekleştirdi. Ayrıca, çeşitli deneyimlerini paylaşmak üzere Hukuk alanında uzmanlar da öğrencilerle buluştu.

İkinci gün ise teknik programın gerçekleştiği bir gün oldu. Açılış konuşmasını İVEDİK OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan GÜLTEKİN yaptı. Ardından, Prof.Dr. Erdal ÇELİK ve TUSAŞ Baş Mühendisi Dr. Emre YABAN, "Kaanı Uçuranlar" projesini öğrencilere anlattılar. Havacılık ve Uzay Bilimi öğrencilerinin ilgisini çeken bu projede öğrenciler, merak ettikleri soruları sorma fırsatı buldular.

Program, Fischer, Sİ-SER, İDİS gibi firmaların personellerinin öğrencilere etkili CV hazırlama tekniklerini aktarmalarıyla sona erdi. Bu etkinlik, öğrencilere kariyerleri hakkında değerli bilgiler sunmanın yanı sıra, sektör liderleriyle doğrudan etkileşim fırsatı sağladı.