Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

Üniversiteler Arası (İlahiyat/İslami İlimler Fakülteleri) Kur'ân-ı Kerîm'i Güzel Okuma Yarışması AYBÜ’de Düzenlendi

single

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da katkılarıyla düzenlenen İlahiyatlar arası Kur'ân-ı Kerîm'i Güzel Okuma Yarışmasının İç Anadolu Bölge Finali Esenboğa Yerleşkesi 15 Temmuz Konferans Salonunda gerçekleşti.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Üniversiteler arasındaki iş birliğini güçlendirme gayesi güden bu yarışma aynı zamanda İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri öğrencilerinin Kur'ân-ı Kerîm'i güzel okuma becerilerini geliştirmek ve Allah’ın güzel kelamını hoş bir seda ve eda ile okumayı teşvik etmek amaçlanmıştır.

   Program, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat DEMİRKOL’un açılış konuşması ile başladı.   Selamlama konuşmasını ile Rektör Prof. Dr. Ali Cengiz KÖSEOĞLU gerçekleştirdi. Yarışmanın Jürisi: Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Dr.Hafiz Osman ŞAHİN, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Salih AKYÜZ, Diyanet İşleri Başkanlığı Bursa Dini İhtisas Merkezi Eğitim Görevlisi Musa ABDURRAHMANOĞLU, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Musa ÖZİŞ, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi İlyas Şanlı olmuştur.

 Çeşitli Üniversitelerden katılım sağlayan 16 yarışmacı, jürinin kura çekimi sonrası Kur'ân-ı Kerîm tilavetini gerçekleştirmiştir.

Jürinin değerlendirmesi sonucunda yarışmanın birincisi, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesinden Mahmut Sami SUNGUR, İkincisi Ankara Üniversite İlahiyat Fakültesinden Mustafa ERİKCİ, Üçüncülüğü ise AYBÜ İlahiyat Fakültesi öğrencisi İsmail BİLGİN ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Ahmet Hakan SOYDAN olmuştur.

Program sonunda dereceye giren öğrencilere hediye takdimi gerçekleştirildi.