Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

Rektör Aydınlı Uluslararası Öğrenciler İle İftarda Bir Araya Geldi

single

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde Türkçe öğrenimi gören uluslararası öğrencilere yönelik olarak iftar programı düzenlendi. 
AYBÜ 15 Temmuz Şehirleri Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen programa Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Çınar, Prof. Dr. Arif Ankaralı, akademisyenler ve 50 farklı ülkeden öğrenciler katıldı. Öğrencilerle birebir sohbet eden ve öğrencilere hitap eden AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Ramazan ayının barış ve huzur ayı olduğunu, tüm insanlığı birleştiren bir ay olduğunu, bunun örneğinin de bu iftar programı kapsamında çok farklı ülkelerden ve farklı dinlerden insanların bir araya gelerek yaşandığını dile getirdi. Konuşmasında ilk kıblemiz Mescidi Aksa'ya yönelik Ramazan ayı içinde yapılan saldırıları insanlık dışı olarak nitelendiren Rektör Aydınlı, Türkiye’nin her zaman Filistin halkının yanında olduğunu ve Filistin davasına sahip çıktığını dile getirerek tüm İslam alemi için birlik, beraberlik ve barış diledi.  Rektör Aydınlı, uluslararası öğrencilerin Ramazan ayını tebrik ederek eğitim hayatlarında başarılar diledi.
Rektör Aydınlı program sonunda Filistinli öğrencilere filografi sanatı işlemeli Türk bayrağı hediye ederken, Karluk Türklerinden Mesud Danismend, öğrenciler adına konuşmasını gerçekleştirerek program sona erdi.