Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

Üniversitemiz ile Lokman Hekim Üniversitesi Arasında İşbirliği Görüşmesi Gerçekleştirildi

single

Lokman Hekim Üniversitesi ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) sağlık alanında işbirliği yapmak için bir araya geldi.

İlk olarak Lokman Hekim Üniversitesi'ne gerçekleştirilen ziyarette Lokman Hekim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Gültekin ve üniversitenin öğretim üyeleri, AYBÜ Rektör Yardımcısı-Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuğba Ensari, AYBÜ SHMYO Müdürü Veliddin Çiftci, MERLAB Temsilcisi-SHMYO Müdür Yardımcısı Elif Tuğçe Aksun Tümerkan, Halk Sağlığı Enstitüsü Müdür Yardımcısı Nilüfer Vural ve Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü-MERLAB Ortak Proje Sorumlusu Elif Yıldız'ın eşliğinde Lokman Hekim Üniversitesi öğretim üyeleri ile birlikte üniversitede bulunan laboratuvarlarda incelemelerde bulunuldu.

Laboratuvar incelemelerinin ardından aynı ekip AYBÜ Etlik 15 Temmuz Şehitleri Yerleşkesi'nde yer alan merkez laboratuvarlarında incelemelerde bulunularak yapılan çalışmalar ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Laboratuvar ziyaretinin devamında Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan AYBÜ merkez laboratuvar ziyaretleri gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen laboratuvar ziyaretlerinden sonra heyet, AYBÜ Çubuk Yerleşkesi'nde yer alan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (GETAT)'ni ziyarette bulunarak yerleşke içerisindeki yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı. 

Ziyaretlerin ardından AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı'nın katılımıyla Çubuk Konukevi'nde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, iki üniversitenin mevcut altyapı imkanları ve ortak Ar-Ge çalışmaları için eğitim faaliyetleri planlandı. Ziyaret, AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı'nın heyete hediye takdimiyle son buldu.

Bu işbirliği sayesinde iki üniversite arasında yapılan araştırmaların daha da geliştirilmesi ve ilerletilmesi hedefleniyor. Ayrıca öğrencilerin ve araştırmacıların da bu işbirliğinden faydalanarak daha geniş bir alanda bilgi ve deneyim kazanmaları amaçlanıyor.