Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

“AYBÜ’de Akademik Veri Yönetim Sistemi” konferansı düzenlendi

single

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen"Akademik Veri Yönetim Sistemi" konferansı gerçekleştirildi.

Konferansta, depremde vefat eden vatandaşlarımız ve AYBÜ öğrencileri için saygı duruşunda bulunuldu. Konferansın açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Aydınlı yaptı. Aydınlı, konuşmasında, akademik veri sistemlerinin önemine değindi ve yeni bir sistem açmak istediklerini belirtti. Avesis sisteminin akademik personelin desteğiyle geliştirileceğini söyledi.

Konferansta ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Kalınlı, "Küresel Dönüşümler ve Yükseköğretimde Veriye Dayalı Stratejik Yönetim" konulu bir sunum gerçekleştirdi. AYBÜ Akreditasyon Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Salih Yiğit ise "AYBÜ'de Araştırma- Kurumsal ve Bireysel Görünürlük ve Etki" konulu bir sunum yaptı. 

Akademik Veri Yönetim Sistemi konferansı, üniversitemizin akademik veri sisteminin geliştirilmesine yönelik önemli bir adım olarak değerlendirildi. Konferansın konuşmacıları, yükseköğretimde veriye dayalı stratejik yönetimin önemine vurgu yaparak, üniversitemizin akademik alanda daha etkin bir rol üstlenmesi için önerilerde bulundular. Konferans sonunda katılımcılara hediye takdimi yapıldı.