Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

AYBÜ Kütüphanesine Kitaplarını Bağışlayan Prof. Dr. Hasan Tahsin Feyizli’ye Türkiye Yazarlar Birliği'nden Üstün Hizmet Ödülü

single

Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYB) kuruluşunun 45’inci yılında 41'incisini düzenlediği “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri” sahiplerini buldu. 
Günümüzün şair ve yazarlarını, fikir ve ilim insanlarını topluma tanıtmak, daha güçlü eserler vermeleri için teşvik etmeyi amaç edinen Türkiye Yazarlar Birliği, kapsamlı araştırmalar sonrası ülkemizin seçkin gazeteci, yazar, çevirmen, editör, şair ve eleştirmenlerinin görüş ve önerilerinden de yararlanarak,  dünya görüşü ve ideolojisine bakmaksızın yılın yazar, fikir adamı ve sanatçılarını belirlemekte ve 45 yıldır bu geleneği sürdürmektedir.
Yeni yılın ilk gününde Ankara’daki genel merkezinde  düzenlediği “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri’nin” belirlendiği basın toplantısında, Türkiye'de en yaygın tefsirli Kur'an-ı Kerim meallerinden "Feyzü'l Furkan" adlı eseriyle tanınan, Kur'an-ı Kerim ilmini derinlemesine öğrenmek amacıyla 72 yaşında yüksek lisans eğitimini tamamlayarak 83 yaşında profesör olan Prof. Dr. Hasan Tahsin Feyizli’ye kültür ve sanat hayatına uzun süreli katkılarından dolayı ‘’Üstün Hizmet Ödülü” lâyık görüldü.
AYBÜ Kütüphane buluşmalarına katılan, kitaplarını Üniversitemiz kütüphanesine bağışlayarak eğitime katkıda bulunan Sayın Prof. Dr. Hasan Tahsin Feyizli hocamızı kültür ve sanat alanında yaptığı özverili çalışmalarından dolayı aldığı ‘’Üstün Hizmet Ödülü’’ için tebrik eder, başarılar dileriz.