Ankara Yıldırım Beyazıt University
|

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Prof. Dr. Özcan Erel’in Çalışmalarıyla Web Of Science Veri Tabanına Göre İlk Sırada

single

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi , Prof. Dr. Özcan Erel’in Çalışmalarıyla Web Of Science Veri Tabanına göre tüm dünya üniversiteleri arasında birinci olmuştur.  ABD'deki Stanford Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen "Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları" listesinde en üst sıralarda yer alan Türk bilim insanı Prof. Dr. Özcan Erel, Üniversitemizin de hissedarı olduğu Teknopark Ankara’da İnnovEREL AR-GE şirketini kurarak dünya standartlarında araştırma kitleri üretmektedir.

TÜBA(Türkiye Bilimler Akademisi) asli üyesi Prof. Dr. Özcan Erel, Tyol  ve Disülfit’i ölçen bir kit geliştirerek Türk bilim insanlarının önde ve öncü olmaları için  maddi karşılığı yaklaşık 1.500.000 USD olan 200.000’i aşkın testi karşılıksız olarak kurumumuz ve ülkemiz araştırmacılarına bilimsel araştırma desteği olarak vermiştir.

 The Eleventh John M. Kinney International Award(ABD), TÜBİTAK ve Aziz Sancar Bilim,Hizmet ve Teşvik Ödülleri sahibi üniversitemiz Tıp Fakültesi Biyokimya alanında öğretim üyesi olan Özcan Erel’in geliştirdiği biyokimya test ölçüm yöntemleri dünya çapında kullanılmakta ve 20’den fazla ülkeye ihraç edilmektedir.