Aday Öğrenci
|

Neden AYBÜ

NEDEN Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi?

Yükseköğretim alanına yeni bir soluk getirmek ve standartları yükseltmek amacıyla yola çıkan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ni tercih etmek için çok nedeniniz var.

Akademik kadro

Temel ve yüksek eğitimlerini yurt dışı ve yurt içindeki önde gelen üniversitelerde tamamlamış dinamik ve yenilikçi akademik kadromuz, öğrencilerimizin geleceğini onlarla birlikte inşa etmek için hazırlıklarını tamamladı.

Yenilikçi üniversite anlayışı

Yükseköğrenim, çağın gerekliliklerine en hızlı uyum sağlayabilen ve daha da önemlisi, değişim ve ilerlemenin öncüsü olabilen kurumlara ihtiyaç duymaktadır. Üniversitemiz, her biri alanlarında seçkin, eğitim ve öğretimden bilimsel atılımlara üniversiteye ilişkin her alanda yenilikçi ve sınırları aşmaya aday bakış açılarına sahip akademik ve idari kadrolarıyla bu ihtiyacı karşılamak üzere yola çıktı. Öğrencilerimizin hayata atacakları ilk adımlarda onlara destek olmak ve gelecek günler için hem öğrencilerimize hem de tüm topluma yepyeni ufuklar açmak, üniversitemizin temel hedefidir.

g14

Öğrenci odaklı eğitim

Üniversite eğitiminin en önemli bileşeni kuşkusuz üniversite öğrencileridir. Eğitim ve öğretim programlarında, sosyal faaliyetlerde ve üniversitenin işleyişine dair tüm konularda öğrencilerimizin tam katılımı ve geri bildirimleri ile desteklenen bir eğitim-öğretim hayatı kurma yolunda çalışmalarımızı tamamladık. Öğrenci temsilcilikleri, öğrenci dekanlıkları, kulüpler ve organizasyonlarla öğrencilerimiz daha üniversite eğitimleri sırasında ilerideki yaşamları için ihtiyaç duyacakları tecrübeleri ve daha fazlasını edinme şansına sahip olacaklar.

Bilimsel araştırmalar

Üniversitelerin temel işlevi bilgi üretmektir. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bilimsel çalışmalar açısından da dünyada bir cazibe merkezi olmak üzere yola çıktı. Çağımızın son teknolojileri ile donatılmış laboratuvarları, uluslararası bilimsel işbirlikleri ve projelerle, çok yakın bir gelecekte bilim alanında dünyanın sayılı üniversiteleri arasına girmek hedefiyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

m3

İngilizce eğitim

En az bir yabancı dili ileri düzeyde bilmek günümüz dünyasında olmazsa olmaz bir gereklilik. Bu gerçekten yola çıkarak Tıp Fakültesi, İşletme, Siyasal Bilgiler, Havacılık ve Uzay Bilimleri, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültemiz Mimarlık Bölümünde ve İTBF Psikoloji Bölümünde %100 İngilizce olarak tasarlanmış gelişkin müfredat programlarıyla eğitim-öğretim sürecimizi devam ettiriyoruz. Öğrencilerimize Hukuk Fakültesinde ve İTBF Tarih Bölümünde %30 İngilizce; Sağlık Hizmetleri alanlarında ise Türkçe müfredatın yanı sıra etkin bir mesleki yabancı dil eğitimi ile ihtiyaç duyduğumuz kaliteli insan gücünün yetiştirilmesinde önemli bir boşluğu doldurma gayreti içindeyiz.

Ankara’da bir devlet üniversitesi

Başkentimiz Ankara’da 44 yıl aradan sonra 7 fakülte, 1 yüksekokul ve 4  enstitü ile 1 Konservatuvarla beşinci devlet üniversitesi olarak hizmete giren Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 2021 itibariyle  15 fakülte, 1 yüksek okul, 1 devlet konservatuvarı, 4 meslek yüksek okulu, 5 enstitü ve 27 uygulama ve araştırma merkezine sahip uluslararası hedefleri olan bir araştırma Üniversitesi olmasının yanı sıra, çağımızın değişim ve gelişmelerine uygun bir yapılanma ile yükseköğretimi yeni nesillerin ihtiyaçları doğrultusunda yeniden inşa etmek üzere hayata geçirilmiş yenilikçi bir eğitim projesidir. Başkent Ankara’da üniversite eğitimi görmenin sayısız avantajları yanında, barınma ve ulaşım imkanları ve sosyal fırsatlar ile de öne çıkmaktadır. Üniversitemiz Külliyesi Esenboğa bölgesinde yer almaktadır. 80.000 m2 kapalı alana sahip birinci etap inşaatı 2014 yılında başlamış olup; 2016 - 2017 Eğitim - Öğretim Yılında öğrencilerimize Esenboğa Külliyemizde hizmet vermeye başlamıştır.

hukukmezuniyet2019-4

Zengin sosyal imkanlar

Başkentimiz Ankara’nın gözde semtlerinden birisi olan Etlik’te bulunan Etlik Milli İrade ve 15 Temmuz Şehitleri binalarımız, sosyal çevresi ile de öğrencilerimize doyurucu bir ortam sunmaktadır. Antares Alışveriş Merkezi, açık ve kapalı spor alanları, Bowling Salonları, basketbol ve futbol alanları gibi öğrencilerin her türlü aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri mekanlarla çevrili olan yerleşkemizin hemen yanı başında Türkiye’nin en büyük kapalı yüzme havuzu da sizleri bekliyor. Keçiören Belediyesi’ne ait yüzme havuzu ve spor merkezlerinden öğrencilerimiz özel indirimlerle faydalanabilmektedirler.

m4

Mezuniyet sonrası destek sistemi

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak bizler, öğrencilerimizi mezuniyetlerinden sonra da yalnız bırakmıyoruz. Gelişkin öğrenci takip ve destek sistemimizle, mezuniyetlerinden meslek yaşamlarının ustalık dönemlerine kadar onlara her alanda elimizden gelen desteği verebileceğimiz bir sistem kuruyoruz. Öğrencilerimizle yaşam boyu kuracağımız birliktelikle gittikçe karmaşıklaşan modern yaşamın zorluklarının üstesinden hep beraber gelebilmeyi amaçlıyoruz.

Kısacası, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, geleceğe açılan aydınlık kapınız olmaya talip... Hep birlikte, ülkemizi dünyada layık olduğu yere taşımak üzere yeni eğitim öğretim yılında sizleri üniversitemize bekliyoruz.

Parlak bir gelecek için Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ni seçin…