Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
|

Aday Öğrenci

NEDEN Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Meslek Yüksekokulu?

Yükseköğretim alanına yeni bir soluk getirmek ve standartları yükseltmek amacıyla yola çıkan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu tercih etmek için çok nedeniniz var.

Akademik kadro

Temel ve yüksek eğitimlerini yurt içindeki önde gelen üniversitelerde tamamlamış dinamik ve yenilikçi akademik kadromuz, öğrencilerimizin geleceğini onlarla birlikte inşa etmek için hazırlıklarını tamamladı.

Yenilikçi üniversite anlayışı

Yükseköğrenim, çağın gerekliliklerine en hızlı uyum sağlayabilen ve daha da önemlisi, değişim ve ilerlemenin öncüsü olabilen kurumlara ihtiyaç duymaktadır. Meslek Yüksekokulumuz, her biri alanlarında seçkin, eğitim ve öğretimden bilimsel atılımlara üniversiteye ilişkin her alanda yenilikçi ve sınırları aşmaya aday bakış açılarına sahip akademik ve idari kadrolarıyla bu ihtiyacı karşılamak üzere yola çıktı. Öğrencilerimizin hayata atacakları ilk adımlarda onlara destek olmak ve gelecek günler için hem öğrencilerimize hem de tüm topluma yepyeni ufuklar açmak, Meslek Yüksekokulumuzun temel hedefidir.

Öğrenci odaklı eğitim

Üniversite eğitiminin en önemli bileşeni kuşkusuz öğrencileridir. Eğitim ve öğretim programlarında, sosyal faaliyetlerde ve üniversitenin işleyişine dair tüm konularda öğrencilerimizin tam katılımı ve geri bildirimleri ile desteklenen bir eğitim-öğretim hayatı kurma yolunda çalışmalarımızı tamamladık. Öğrenci temsilcilikleri, kulüpler ve organizasyonlarla öğrencilerimiz daha üniversite eğitimleri sırasında ilerideki yaşamları için ihtiyaç duyacakları tecrübeleri ve daha fazlasını edinme şansına sahip olacaklar.

Mezuniyet sonrası destek sistemi

AYBÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak bizler, öğrencilerimizi mezuniyetlerinden sonra da yalnız bırakmıyoruz. Gelişkin öğrenci takip ve destek sistemimizle, mezuniyetlerinden meslek yaşamlarının ustalık dönemlerine kadar onlara her alanda elimizden gelen desteği verebileceğimiz bir sistem kuruyoruz. Öğrencilerimizle yaşam boyu kuracağımız birliktelikle gittikçe karmaşıklaşan modern yaşamın zorluklarının üstesinden hep beraber gelebilmeyi amaçlıyoruz.

Öğrencilerimizin Anlatımıyla Program Tanıtımları

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı

 

Yararlı Linkler

Üniversitemizin Aday Öğrenci Sayfası: http://adayogrenci.ybu.edu.tr

Üniversitemizin Sosyal Etkinlikler ve Haberler Sayfası: http://basin.ybu.edu.tr/

Üniversitemizin Öğrenci Kulüpleri Sayfası: http://event.ybu.edu.tr/kulupler