Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
|

Tarihçe

2016 yılında kurulan Meslek Yüksekokulu'nun 2021 yılında Teknik Bilimler ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak bölünmesiyle Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz kurulmuştur.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde Halkla İlişkiler ve Tanıtım,Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri ile Sivil Savunma ve İtfaiyecilik aktif olarak öğrenci alan programlardır. Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde ayrıca Aşçılık, Emlak Yönetimi ile Otobüs Kaptanlığı programları bulunmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde yer alan Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında öğrenim gören öğrencilerimiz Çift Anadal Programı ile çift diploma sahibi olmaktadır. Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri programı ise Uluslararası Havacılık Standartlarına uygun olduğu ulusal havacılık otoritesi Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından belgelendirilmiştir. Buna göre, başarı standartlarını sağlayan öğrencilerimiz mezuniyet diplomalarının yanında uluslararası geçerliliği bulunan “Kabin Ekibi Temel Eğitim Sertifikası” ile mezun olacaktır. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türkiye’de “Kabin Ekibi Temel Eğitimi” vermek üzere yetkilendirilmiş İLK ve TEK devlet üniversitesidir.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çubuk Yerleşkesinde doğa ile iç içe bir bir ortamda eğitimlerine devam etmektedir. Teknolojik alt yapısı ve kaliteli akademik personeli ile öğrencilerine en iyi eğitimi vermektedir.

Ülkenin gereksinim duyduğu  ön lisans düzeyinde nitelikli ve mesleki açıdan yetkin, insan hakları ve etik değerlere saygılı bireyler yetiştirmeyi görev edinmiş olan meslek yüksekokulumuz eğitim verdiği alanlardaki sektör paydaşları ile de yakın ilişkiler içerisindedir. Sivil havacılık kabin hizmetleri programımızın Pegasus Havayolları ve TGS Yer Hizmetleri ile, Uçak Teknolojisi programımızın ise Türk Havacılık Uzay Sanayi (TAİ) ile eğitim işbirliği protokolleri bulunmaktadır.