Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
|

2022 - 2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Katkı Payı /Öğrenim Ücreti Ödeme ve Ders Kayıt İşlemleri Duyurusu

31.1.2023

Öğrenciler 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar döneminde ödeyecekleri katkı payı veya öğrenim ücretlerini (Normal Süresini aşan öğrenciler, Yurtdışı Kontenjanından Yerleşen Öğrenciler (YÖS Yabancı), İkinci Üniversiteye kayıtlı öğrenciler, Lisans Tamamlama öğrencileri, Tezsiz Yüksek Lisans Öğrencileri, Hazırlık Sınıfında 2. Yılı olan öğrenciler ile İkinci Öğretim Öğrencileri)    Öğrenci Bilgi Sisteminden görebileceklerdir.

Tıp ve Diş Hekimliği 03 Şubat 2023, diğer programlar 10 Şubat 2023 tarihine kadar Katkı payı veya Öğrenim Ücretlerini ödeyecek olan tüm öğrencilerimiz, öğrenci numaraları ile herhangi bir Halkbank Şubesinden (hesap numarası olmadan sadece öğrenci numarası ile), Halkbank ATM'lerinden veya Halkbank internet bankacılığından Eğitim Ödemeleri bölümünden yine öğrenci numaraları ile ödemelerini yapabilecektirler,

Ders Kayıt İşlemleri;

Ön Lisans/Lisans öğrencileri(Tıp ve Diş Hekimliği(3,4,5 Sınıf) Hariç); 08-09-10 Şubat 2023 

Lisansüstü Öğrenciler; 06-07-08-09-10 Şubat 2023 tarihleri arasında, 

Öğrenci Bilgi Sisteminden öğrenciler tarafından yapılacaktır.

*Hazırlık Sınıfı öğrencileri ders kaydı yapmayacaktır.

     

     1. Öğrenciler Katkı Payı/Öğrenim Ücretinin Bahar Yarıyılı Taksitini Tıp ve Diş Hekimliği 03 Şubat 2023, diğer programlar 10 Şubat 2023 tarihlerine kadar  Türkiye Halk Bankası'nın Türkiye genelindeki herhangi bir şubesinden, Halk Bankası İnternet Bankacılığı sayfasından veya Halk Bankası ATM’lerinden  Öğrenci Numarası ile yatıracaklardır.

      2. Öğrenci, Öğrenci No ve şifresi ile;  Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yaparak, ders kayıt işlemlerini aşağıdaki adımları takip ederek yapılabilecektir

-Ders ve Dönem İşlemleri

-Ders Kayıt

-Dönem Dersleri - Alttan Dersler - Not Yükseltme - Üstten Dersler sekmeleri ile derslerinizi seçebilirsiniz.

    3. Ders kaydı ve AKTS sınırları ile diğer hükümler için, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı web sayfasında yer alan güncel Yönetmelik, Yönergeler ve Esasların, ders kaydından önce okunması gerekmektedir.

     4. Ders kayıt işlemleri Akademik Bilgi Sistemi üzerinden, danışman tarafından kontrol edilir. Eksik ve hatalar var ise; öğrenci Ders Kayıt süresi içerisinde gerekli düzeltmeleri Danışmanı aracılığıyla yapabilir.

     5. Ders kayıt işlemlerini yapmayan veya tamamlayamayan öğrencinin ilgili yarıyıllarda kaydını yenilemediği kabul edilir, derslere devam etmesi ve sınavlara girmesi durumunda ilgili derse devam durumu ve sınavları geçersiz sayılır. Danışman tarafından onay verilmeyen derslere kayıt işlemi yapılmamış sayılır.

 

KULLANICI ADI:ÖĞRENCİ NUMARASI   ŞİFRE: Şifre Sıfırla butonu ile oluşturulacaktır.

ÖĞRENCİ NO SORGULAMA: TIKLAYINIZ