AYBÜ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından mühendislik ve bilim webiner serisi meta-malzemelerin ilki Zoom platformu üzerinden gerçekleştirildi. Uluslararası katılımcıların da bulunduğu bu webinerde, Makine Mühen
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
|

Mühendislik ve Bilim Webiner Serisi Meta-Malzemeler Webinerinin İlki Gerçekleştirildi

AYBÜ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından mühendislik ve bilim webiner serisi meta-malzemelerin ilki Zoom platformu üzerinden gerçekleştirildi.

Uluslararası katılımcıların da bulunduğu bu webinerde, Makine Mühendisliği'nden Dr. Mostafa Ranjbar "Titreşim Akustiği Uygulamaları için Bio-İlhamlı Auxetic Metamalzeme Tasarımına Giriş" adlı konuşmasını yaptı.

İki bölümlük webinerin ilk bölümünde Dr. Ranjbar konuşmasını yaptıktan sonra ikinci bölümde soru-cevap kısmına yer verildi.

AYBÜ'nün manevi desteği ile başlayan bu webiner serisinin organizyonunu Dr. Ranjbar'ın çalışma ekibi üstlenirken, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği'nden Dr. Begüm Ünveroğlu webinerin moderatörlüğünü yaptı.

Bir sonraki webiner, Delft Teknik Üniversitesi'nden Dr. Mohammed Mizaali tarafından "Fonksiyonel Özellikleri Güçlendirilmiş Tasarımcı Malzemeler" adlı konuşma ile 2 Temmuz 2020 Perşembe günü gerçekleşecektir.

Kayıt için lütfen aybu.metamaterial@gmail.com adresine e-posta gönderiniz.