AYBÜ Hukuk Fakültesi 175. Çarşamba Semineri- Avukatlık Mesleğinde Kariyer: Doğru Başlangıç Başlıklı Sunum Gerçekleştirildi

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin 175. Çarşamba Semineri etkinliği, Av. Ceren AK GÜNGÖR’ün “Avukatlık Mesleğinde Kariyer: Doğru Başlangıç” başlıklı sunumuyla katılım gösterdiği özel bir program olarak gerçekleştirildi.

Av. Ceren AK GÜNGÖR, sunumuna, avukatlık mesleğinin hangi şekillerde ve nerelerde ifa edilebileceğine dair açıklamalarıyla başlamıştır. Akabinde, avukatlık mesleğine girişte karşılaşılan ilk mesele olan özgeçmişin içeriğine ve şekline ilişkin vurgularda bulunmuş; bu çerçevede, hukuk bürolarınca bir özgeçmişte hangi hususların arandığını slaytlarla da destekleyerek ifade etmiştir. Konuşmasının son kısmını da bir avukatta bulunması gereken niteliklere ayıran Av. Ceren AK GÜNGÖR, daima araştırma yapmanın, çalışma konusu olan yasaları mütemadiyen okumanın ve eleştirel düşüncenin önemini vurgulamıştır.

Av. Ceren AK GÜNGÖR’ün aydınlatıcı sunumunun ardından katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği soru cevap bölümüne geçilmiş ve program sona ermiştir.

 DSC_0142DSC_0144DSC_0148DSC_0151