ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ Geçmişten Geleceğe...

HABERLER

  Anasayfa › HABERLER  

Üniversitemizde Hukuk Gözüyle Savunma Sanayii Semineri Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi’nin Çarşamba Seminerleri kapsamında Etlik 15 Temmuz Şehitleri Binamızda “Hukuk Gözüyle Savunma Sanayii Semineri” gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını Rektör Yardımcımız ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih Uşan gerçekleştirdi. Açılış konuşmalarının ardından HAVELSAN Hukuk ve Sözleşmeler Grup Müdürü Yavuz Selim Günay sunum gerçekleştirdi. Günay konuşmasında savunma sanayiinin hukukun çeşitli alanlarıyla olan ilişkilerinden ve savunma sanayiinin küresel ekonomide artan payından bahsederek; Türk Savunma Sanayii’nin küresel çapta ve ülke çapında arz ettiği önemi vurgulamıştır. Konuşmasının son kısmını savunma sanayiindeki iş ve işlemlerin hukuki boyutuna ayıran Günay; gizlilik, tedarik usulleri, fikri mülkiyet ve uluslararası ticaret hukuku konularının savunma sanayii açısından önemini katılımcılara aktarmıştır.

Akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin katılığı program soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.Hukuk Gözüyle Savunma Sanayii Semineri 1Hukuk Gözüyle Savunma Sanayii Semineri 2Hukuk Gözüyle Savunma Sanayii Semineri 3Hukuk Gözüyle Savunma Sanayii Semineri 4Hukuk Gözüyle Savunma Sanayii Semineri 5