Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

  AYBÜ’de (ULİSA) Tarafından Düzenlenen " Filistin Çalıştayı" Gerçekleşti

single

  Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (ULİSA) tarafından düzenlenen " Filistin Çalıştayı" AYBÜ 15 Temmuz Şehitleri Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Akademisyen ve alanında uzman kişilerin katıldığı çalıştayda  Filistin sorunu: Riskler ve Beklentileri ele alınarak Fillistin sorunundaki; Türkiye Perspektifi,Çin-Hindistan Perspektifi,Rusya Perspektifi,Abd Perspektifi,İran Perspektifi ,Uluslararası Hukuk, Göç ve İnsanı Yardım ve Medya disiplinleri ele alındı. Çalıştay, ULİSA Enstitü Müdürü Doç. Dr. İbrahim DEMİR'in açılış konuşmasıyla başladı. Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Mustafa ORÇAN’ın konuşması ile devam etti.

    Çalıştayın konuğu Emekli Tümamiral Doç.Dr.Cihat YAYCI zoom üzerinden gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında Filistin sorununu Türkiye Perspektifinden değerlendirildi.

  Çalıştayın son konuşmacısı  Rektör Prof. Dr. Ali Cengiz KÖSEOĞLU konuşmasında, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak ilk günden itibaren Filistin konusunun yakinen takip edildiğini belirtti. Akademisyenler olarak bu olayın çözümünde ne gibi katkılarda bulunabiliriz çözümler neler olabilir gibi sorulara cevap aradıklarını,bu sebeple yapılan bu çalışmanın çok önemli olduğunu vurguladı .Çalıştayı gerçekleştiren ve katılım sağlayanlara teşekkürlerini iletti. Çalıştay masa sunumları sonrasında kapanışla sona erdi.