Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

AYBÜ’de Depremzede Lise Öğrencileri İçin Bilim Söyleşisi Başladı

single

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Esenboğa Yerleşkesinde bulunan Çubuk KYK yurtlarında kalan lise öğrencileri için üniversiteye hazırlık kapsamında Bilim Söyleşisi dizisinin ilki 13 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Söyleşiye, TÜBA GEBİP ödüllü Dr. Öğr. Üyesi Güneş Güner (Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi), Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Acar (ODTÜ - Biyolojik Bilimler) ve Doç. Dr. Emre Yüce (ODTÜ - Fizik Bölümü) konuk olarak katıldı. AYBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Dilek Altun moderatörlük görevini üstlendi.

Söyleşide, öğrencilerin kariyer planlama ve üniversite bölüm seçimlerinde nelere dikkat etmesi gerektiği konularına yer verildi. Konuklar öğrencilerin sorularını cevapladı ve deneyimlerini paylaştı. Doç. Dr. Emre Yüce ise "Fizik ve Gelecek" isimli sunumunu gerçekleştirdi.

Etkinlik, öğrencilerin üniversiteye hazırlık sürecine destek olmak amacıyla düzenlenmişti. Öğrenciler, söyleşi sayesinde bilim dünyasındaki gelişmeleri ve kariyer planlama sürecinde nelere dikkat etmeleri gerektiğini öğrendiler.